
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 9.9822 mm |
| Width | 3.9878 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Height | 1.4986 mm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 0.666 g |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 2 |
| Current Rating | 4 mA |
| Output Current | 5.2 mA |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 months ago) |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Number of Channels | 2 |
| Turn-On Delay Time | 33 ns |
| Quiescent Current | 130 µA |
| Propagation Delay | 295 ns |
| Max Supply Current | 130 µA |
| High Level Output Current | -5.2 mA |
| Low Level Output Current | 5.2 mA |
| Logic Function | Multivibrator |
| Number of Inputs | 4 |
| Rise Time | 400 ns |
| Independent Circuits | 2 |
| Schmitt Trigger Input | Yes |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 months ago) |
| Packaging | Tube |
Stock: 3580
Distributors
pcbx
Unit Price$0.83270
Ext.Price$0.83270
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.83270 | $0.83270 |
| 10 | $0.50612 | $5.06120 |
| 25 | $0.42576 | $10.64400 |
| 50 | $0.37400 | $18.70000 |
| 100 | $0.32853 | $32.85300 |
| 300 | $0.28859 | $86.57700 |
| 500 | $0.25351 | $126.75500 |
| 1000 | $0.22269 | $222.69000 |
| 3000 | $0.19562 | $586.86000 |
| 5000 | $0.17184 | $859.20000 |
